ایستگاه هواشناسی ساحلی

این ایستگاه شامل دو مجموعه می باشد، یک دکل که بر روی آن بازوی نصب سنسور و سلول های خورشیدی قراردارد. بر روی این بازو، سنسورهای هواشناسی مطابق با نیاز کاربر که معمولا شامل سنسورهای دما، رطوبت، فشار، جهت باد، سرعت باد هوا است نصب می گردند. همچنین در مجموعه دیگر در کنار دکل یک بازو یا پایه که درون آب قراردارد وظیفه داده برداری دریایی را بر عهده دارد. بر روی این پایه معمولا سنسورهای دما، شوری سنج، ارتفاع و جزر و مد موج قرار گرفته است. از مجموعه این سنسورها، داده های مورد نظر، اندازه گیری شده و به دیتالاگر نصب شده درون جعبه ای آبند بر روی دکل انتقال داده می شود.
ایستگاه هواشناسی ساحلی
ایستگاه هواشناسی ساحلی
ایستگاه هواشناسی ساحلی
ایستگاه هواشناسی ساحلی
قبل
بعدی

سنسورهای ایستگاه هواشناسی ساحلی

سنسور دمای آب

سنسور دمای آب

سنسور ارتفاع جزر و مد​

سنسور ارتفاع جزر و مد

ساختار ایستگاه هواشناسی ساحلی

ساختار ایستگاه هواشناسی ساحلی

این ایستگاه از 5 جزء نشان داده شده در شکل بالا تشکیل یافته است. تامین برق ایستگاه در صورت نبود برق شهری توسط سلول های خورشیدی و باتری قابل تامین است. داده های سنسورها پس از ذخیره شدن در دیتالاگر درون تابلو کنترل قابلیت ارسال را نیز با توجه به تنظیمات کاربر توسط مودم و یا کابل شبکه را دارا می باشد.

معرفی

خدمات گروه پارس

گروه پارس با سابقه طولانی در نصب ایستگاه های خودکار در سراسر کشور قادر به انجام کلیه خدمات این ایستگاه ها بصورت کامل از طراحی، خرید، نصب و بهره برداری می باشد. هم اکنون نمونه هایی از محصولات این شرکت در سواحل جنوبی و شمالی کشور نصب و بهره برداری گردیده است.

لازم بذکر است این گروه سعی نموده است با استفاده حداکثری از توان داخلی و استفاده از سنسورهای بومی ساخت خود، به انجام این خدمات بپردازد. تمامی محصولات گروه پارس از زمان نصب دارای یکسال گارانتی تعویض، بدون قید و شرط می باشد.